Username:

Password:

Fargot Password? / Help

henna_augsKas gan ir henna? Henna (lawsonia inermis) ir tropu vai subtropu reģionu augs, kura lapās veidojas krāsviela lavsons (hennotannic acid vai 2-hydroxy-1,4-napthoquinone). Henna - tas ir krūms, kura lapas samaļot, iegūst pulverveida vielu, no kura tālāk veido pastai līdzīgu masu, ar kuru veido hennas zīmējumus. Hennas dabīgās krāsvielas reaģē ar ādas olbaltumvielu keratīnu un iekrāso dažādas intensitātes oranži brūnu toni. Šis augs sastopams Indijā, Ziemeļāfrikā, Turcijā, Ķīnā un daudzās Vidējo Austrumu zemēs.

Pašu hennu izmanto ļoti daudziem nolūkiem – piemēram, matu kopšanā, izsitumu ārstēšanai, paaugstinātas temperatūras gadījumos vai kā atvēsinātāju sakarsušai ādai. Krūma lielās lapas ir tās, kuras izmanto tieši Menhdi vajadzībām, savukārt krūma pārējās daļas izmanto jau minētajiem vai arī citiem nolūkiem.

Hennas pulveris pats par sevi ir zaļā krāsā, taču zīmējumu tonis, ko aiz sevis atstāj hennas pasta ir no oranži sarkanas līdz tumši brūnai. Tīra hennas pasta, ko izmanto zīmējumu uzklāšanai, nekad nebūs alerģiska. Un šobrīd daudzi tetovēšanas meistari un mākslinieki pirms pieņemt galīgo lēmumu par tetovējumu, vispirms uzklāj uz ķermeņa hennas zīmējumu, lai pārliecinātos par to vai šis tetovējums der un to, kā tas izskatīsies uz ādas. Savukārt citiem tīk tieši īslaicīgs zīmējums uz ķermeņa, zinot to, ka tas ar laiku pazudīs. Katrā gadījumā tas ir skaists un bagāts mākslas izpausmes un izdaiļošanās veids kultūrā.