Username:

Password:

Fargot Password? / Help

melna_hennaĶermeņa apgleznošanai melnas hennas nemēdz būt. Lai sasniegtu zīmējuma melno krāsu un palielinātu tā noturību, dabīgajai hennai pievieno lielā koncentrācijā dažādas krāsas. Ir informācija, ka melnās hennas zīmēšanai pastas satur nelielā daudzumā dabīgo hennu, jeb nesatur to vispār.

Lai iegūtu melno krāsu hennas pastai pievieno karmīnsarkano, toluoldiamīnu, sudraba nitrātu, hromu vai parafenilēndiamīnu (PPD). Matu krāsošanas līdzekļos PPD ir atļauts koncentrācijā līdz 6 %. Šo sastāvdaļu nedrīkst izmantot citos kosmētikas līdzekļos, t.sk. ādas krāsošanai.

Daudzie pievienojumi hennai ir par cēloni alerģiskai ādas reakcijai, hroniskam iekaisumam vai vēlākām alerģiskām reakcijām. Visbiežāk saslimšanas simptomi parādās pēc 3-12 dienām pēc pakalpojuma saņemšanas. Alerģija parādās kā nieze, apsārtums, plankumi, čūlas, kas turpmāk var izpausties kā paliekoša ādas dispigmentācija (ādas dabīgās krāsas izmaiņas) un rētas. Turpmāk cilvēks var kļūt pastāvīgi jutīgs uz šīm vielām un var attīstīties kontakta dermatīts. Ekzēma (jeb ēde ir akūts vai hronisks neinfekciozs ādas iekaisums) var būt dažādas intensitātes, arī ļoti izteikta, kas prasa steidzamu medicīnisko palīdzību vai hospitalizāciju. Ādas iekaisums var izpausties tikai zīmējuma robežās un/vai apkārtējos audos vai izplatīties pa visu organismu, kā arī atstāt paliekošas sekas organismā uz visu mūžu.

Ja tomēr esat izlēmuši iegūt hennas zīmējumu, tad, lai sevi pasargātu no nepatīkamiem pārsteigumiem tuvākā vai tālākā nākotnē, ir vērts painteresēties, kāda veida hennu mākslinieks/apgleznotājs izmanto pakalpojuma sniegšanai. Dabīgās hennas pastas krāsa ir zaļgani brūna vai tumši brūni zaļa. Pastas krāsa citādos toņos, īpaši tumšos, rada pamatotas aizdomas, ka pakalpojuma sniedzējs neizmanto dabīgās hennas pastu.